Prostředí

Následující text popisuje fiktivní svět, ve kterém se bude hra Systém odehrávat. Všechny informace, které zde uvádíme, mají návaznost na hru a nějakým způsobem se v ní promítnou. Není sice nutné, abyste je znali zpaměti do nejmenších podrobností, ale je dobré si tento text dvakrát pročíst, pro získání alespoň rámcové představy.

Zvláště důležité informace jsou v textu zvýrazněny. Pokud vám připadne, že je informací hodně, nelekejte se. Nikdo vás z nich nebude zkoušet a ty skutečně podstatné se vám pokusíme vštípit ještě na předherních dílnách.

Vzhledem k rozsahu informací jsme je pro vaše pohodlí shromáždili do jednoho dokumentu ve formátu pdf, který si můžete lehce stáhnout a vytisknout. V tomto dokumentu naleznete stručnou historii Státu, kde se Systém odehrává, popis jeho fungování a především vhled do života běžných lidí.

Odkaz ke stažení: Popis prostředí pro hru Systém [pdf]

Současná situace

Děj samotného interaktivního dramatu je zasazen do prostředí malého, okresního města. Je vzdálené od okolního světa a městského ruchu a lidé zde k sobě mají blíž. Většina dospělých z městečka se podílí na chodu blízkého zemědělského statku, kde pracují také všichni místní pomocní pracovníci (PP).

Jedinou událostí, která každoročně přetrhne klidný stereotyp, jsou oslavy Dne rovnosti. Na tento svátek se po celém Státě oslavuje Systém, díky kterému mohou všichni lidé žít lépe a důstojněji. Vyvěšují se vlajky, pořádají se průvody a mladí studenti skládají své maturitní sliby. Během tohoto významného dne se nic nesmí pokazit a vše musí být perfektní.

V rolích svých postav hráči zažijí právě noc před tímto velkým svátkem, den příprav a jeho samotné oslavy. V osobních příbězích postav, které jsou pečlivě připraveny již před hrou, se však zpřítomní mnoho dalších problémů spojených s životem v totalitě.

Pokud chcete vědět více o světě, ve kterém prožijete jeden den nesvobody, vše důležité naleznete v dokumentu na který je odkaz výše.