Fotogalerie a diskuze k termínu VI.

 1. Jezevec | 30. 4. 2012, 16.59

  Otevíráme diskuzi k vašim příspěvkům, reflexím či postřehům. Ač se to podstatné děje na fB, můžete nechat zpětnou vazbu i předchozím či budoucím účastníkům. Prosíme, vyhněte se vyloženým spoilerům.

  Je jaro,větry vanou od jihu do cely, sbohem či nashledanou, obecné veselí… – jak jste viděli Projekt Systém vy?

 2. Viktor | 1. 5. 2012, 13.04

  Krasny odkaz na Kryla :) tesime se na fotky a zejmena na vysledek toho pobihani s kamerou.

 3. Franta | 2. 5. 2012, 11.04

  Ahoj, chci poděkovat všem spoluhráčům a organizátorům za skvělou hru. Vydařilo se snad úplně všechno včetně počasí. :-) A překvapilo mne, jak málo průběh hry ovlivnila přítomnost a činnost filmařů. FV

 4. Míša | 3. 5. 2012, 10.59

  Ahoj, i když byl pro mě můj druhý Systém úplně jiný než ten první, z důvodu jiné kategorie hráče a diametrálně charakterově odlišné postavy, byl pro mě přesto opět velmi silným zážitkem, námětem k přemýšlení a důvodem k naprosté ignoraci reality okolo mě po návratu. Zároveň chci poděkovat filmařům, že nám nevadili (mně tedy jenom jednou :) a že se účastnili i reflexí, i když zrovna nepracovali. Byl na nich vidět zájem – o Systém i o samotný larp. Jsem moc zvědavá, jaký bude film. Díky všem za krásný víkend a těm nahoře za skvělé počasí.

 5. 32may (Michal) | 3. 5. 2012, 12.28

  No řeknu Vám, byl to zážitek, jaký jsem nečekal. Na první seznámení s LARPem jsem si asi opravdu lépe vybrat nemohl. Jen pár základních přínosů, které mě napadají jako první:
  – zažil jsem si tu nejsyrovější totalitu na vlastní kůži
  – jsem schopen na osobních příbězích a zážitcích doložit nevýhody (i výhody) totalitního systému
  – poznal jsem, jak moc realistický může LARP být
  – načerpal jsem spoustu zajímavých nápadů, které jistě časem zúročím při pořádání teambuildingů
  – poznal jsem spoustu velmi zajímavých lidí
  – a spousta dalšího…
  Díky všem a věřím, že jsme se neviděli naposled :o))

 6. Viktor | 3. 5. 2012, 13.32

  Dik Michale, za shrnuti tech prinosu, jsem rad, ze to nekdo takhle otevrene popsal :).

  Bylo by fajn, kdybychom se mohli videt s odstupem casu, trevba u nas v Brne, mozna ma nekdo veci, ktere jeste nerekl, mozna se objevili nove otazky, mozna si proste jen chcete zavzpominat v parte dobrych lidi na paradni vikend.

  Zajimalo by me napriklad srovnani s lidmi, kteri byli i na predchozich bezich, nebo naopak s lidmi, kteri maji larpu za sebou vic.

 7. Čmelda | 3. 5. 2012, 14.39

  Pro mě to byl už také druhý Systém. A to opět mezi PP. A byť by bylo nasnadě srovnávat, tak je to hrozně těžké a vlastně i trošku zbytečné.

  Tentokrát se mě ani tak nedotkl Systém svojí surovostí vůči vlastním občanům. Ano, mnohé ty věci člověku rvaly srdce, ale už mě tak nepřekvapovaly. (Je možné že člověk při pohledu na zvěrstva, která se kolem něho dějí, časem otupí?) Z pohledu Valeryie to všechno vlastně bylo ve své nespravedlnosti do důsledku spravedlivé.

  Mnohem více jsem tentokrát prožívala svoje osobní konflikty. Selhání v tom udržet PP alespoň trošku na uzdě. Selhání v tom zachránit život někoho, koho miluji. Selhání matky v tom, že dala přednost cizímu před vlastním. A potom nepochopení, které ze mě udělalo v očích ostatních zbabělce a slabocha.

  O to silněji pak vyvstávají otázky, které ve mě zůstaly…
  Je větší odvaha postavit se za svoji pravdu, nebo to, že když se jí vzdám, ochráním ty, které miluji?
  Je oběť jedince pouze jeho vlastní obětí, nebo se skrze něj stává i nechtěnou obětí jeho blízkých?
  Může být ve zbabělosti ukrytá i moudrost?
  Nakolik a proč je potřeba obhajovat vlastní činy před ostatními?
  Jak málo stačí k tomu, aby by člověk odsouzen ostatními (jako slaboch, zrádce, kdokoli…)?
  Co je vůbec spravedlnost? Spravedlnost do důsledku, bez ohledu na to, o koho jde a v jaké (životní) situaci se nacházel? Nebo podrobné zkoumání pohnutek, okolností a zásluh? Aurea mediocritas?

  Jsem hrozně ráda, že jsem tam byla. Jsem ráda, že i napodruhé to bylo silné, byť zase v jiných oblastech. A ráda vás uvidím někdy (a klidně i brzo) příště…

 8. Adam | 3. 5. 2012, 19.29

  Pro mě to byl rozhodně smysluplně prožitý víkend.
  Který mi jako larp nabídl sebereflexi vlastní osoby. Svým tématem zkušenost z „jiného světa“, tím i možnost mít s čím srovnávat dnešní dobu. Jako hra mi poskytla silný zážitek, který zdaleka predčil mé očekávání. A nakonec jako společenská hra mi ukázala skupinu vlastně velmi rozdílných lidí, kterým nečiní problém se naladit na stejnou vlnu, hrát dle stejných pravidel, vést smysluplný dialog a nepovraždit se, což je také velmi milé. :) Všem Orgům velké dík.

 9. Petr | 5. 5. 2012, 16.31

  Silný zážitek který za to rozhodně stojí. Očekávání jsem měl přehnané, čekal jsem to o něco drsnější, že mě někdo bude hodiny vyslýchat, to se mě nestalo. Po konci hry mi to trochu chybělo, ale můžu to dávat za vinu pouze sobě, že jsem k tomu nikomu nedal příležitost.
  I přesto, že v tomhle směru jsem čekal víc šlo o hodně silný emotivní zážitek a návrat zpět do reality a stereotypů byl těžší než jsem si hned po dohrání myslel. Systém je stupňující se smršť událostí, po které vám bude pár dní běžný život připadat nudný a všední. Pár dní jsem se myšlenkami hodně vracel do Hranic, ale po pár dnech to přešlo a už to není tak často.
  Projekt Systém byl můj první larp, ale věřím že jiné larpy které rozhodně plánuji zkusit, budou mít laťku v podobě zážitku ze systému nastavenou hodně vysoko.
  Ke konci hry na mě dolehl spíše celkový tlak Systému na obyvatele Hranic, než osudy postav v nejbližším okolí. Ale byl jsem překvapen nečekanými zvraty ve svém okolí, které jsem si ani nedokázal představit, natož ovlivnit. Díky zážitkům ze Systému jsem si uvědomil, co znamená svoboda jednotlivce, kterou dnes bereme jako samozřejmost a jsem moc rád, že v podobném zřízení nemusím žít.
  Jak už jsem psal v úvodu, hra je taková, jakou si jí zahrajete. Proto bych chtěl poděkovat všem hráčům za to, že díky nim jsem si mohl odnést takto silný zážitek a dále samozřejmě také organizátorům a autorům Systému.
  Budu se těšit na fotky a film.

RSS kanál diskuze

Přispět do diskuze